Jak sprawdzić numer producenta ARiMR? Ewidencja producentów

Jesteś rolnikiem, prowadzisz gospodarstwo rolne, hodujesz zwierzęta lub zajmujesz się produkcją rolną? Wnioskowałeś o wpis do ewidencji producentów ARiMR? Zobacz, jak sprawdzić numer producenta ARiMR! W poniższym wpisie podpowiadamy, co to jest numer identyfikacyjny ewidencji producentów i jak go sprawdzić!

Co to jest numer identyfikacyjny ewidencji producentów?

Numer producentów ARiMR, inaczej nazywany numerem identyfikacyjnym ewidencji producentów, składa się z 9 cyfr i identyfikuje każdego producenta rolnego, który jest posiadaczem zwierząt lub osobą, która chce ubiegać się o dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej — dopłaty z Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Numer ten nadawany jest przez ARiMR i obowiązkowo musi go posiadać każdy producent. Oprócz tego osoba taka powinna zostać wpisana do ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności. W celu nadania numeru identyfikacyjnego należy złożyć wniosek o wpis do Ewidencji Producentów.

Warto podkreślić, że numer producentów ARiMR jest niepowtarzalny i unikalny dla każdego producenta rolnego. Numer nadany konkretnej osobie nie przechodzi na następcę prawnego. Co więcej, wspomnianym numerem należy się posługiwać w trakcie kontaktu z ARiMR oraz KOWR (Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa). Wpis producenta do Ewidencji Producentów dokonuje się drogą pocztową lub osobiście w biurze Agencji Restrukturyzacji.

Jak sprawdzić numer producenta ARiMR?

Numer identyfikacyjny rolnych producentów jest nadawany w trakcie ubiegania się o wpis do ewidencji producentów wraz ze składaniem wniosku w pobliskim oddziale Agencji Restrukturyzacji. Numer producentów można sprawdzić w pobliskim oddziale ARiMR, udając się tam osobiście. W trakcie ubiegania się o podanie numeru identyfikacyjnego należy przedstawić dokument potwierdzający decyzję o nadaniu numeru. Warto podkreślić, że nie ma możliwości sprawdzenia numeru producentów przez Internet.

Podsumowanie

 • Numer producentów uzyskuje się w trakcie wpisu do Ewidencji Producentów.
 • Każdy producent rolny powinien posiadać swój własny unikalny numer producenta ARiMR, zwłaszcza jeśli chce pobierać dopłaty z działań o przyznanie pomocy w ramach programów rozwoju obszarów wiejskich.
 • Aby sprawdzić numer identyfikacyjny, należy udać się do najbliższej placówki ARiMR — w miejscu zamieszkania lub siedzibie wnioskodawcy.
 • Krajowy system Ewidencji Producentów jest to zbiór referencyjny, w którym znajduje się spis wszystkich producentów rolnych w kraju.
 • Przed nadaniem numeru należy złożyć wniosek o wpis do Ewidencji Producentów.
 • Organizacja producentów skupia dane wszystkich producentów, którzy m.in. są posiadaczami zwierząt gospodarskich, jak również ubiegają się o wypłaty współfinansowane lub finansowane ze środków z Unii Europejskich.
 • W przypadku m.in. małżonków nadaje się osobny numer identyfikacyjny, jeżeli wnioskodawca prowadzi samodzielnie odrębne gospodarstwo rolne stanowiące zorganizowaną całość gospodarczą.
 • Nie ma możliwości sprawdzenia numeru producenta przez stronę internetową ARiMR.

Co to jest numer producenta ARiMR?

Jest to numer przyznawany każdemu producentowi rolnemu — posiadaczowi zwierząt oraz osobie, która ubiega się o dopłaty z Unii Europejskiej w ramach wsparcia obszarów wiejskich.

Czym jest Ewidencja Producentów?

Ewidencja Producentów podlega pod Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Ewidencja jest zbiorem referencyjnym. Skupia ona dane wszystkich producentów w kraju.

Czy można sprawdzić numer producenta ARiMR przez Internet?

Nie. Aby sprawdzić numer producenta ARiMR, należy udać się bezpośrednio do placówki Agencji Restrukturyzacji. Ponadto w trakcie zabiegania o podanie numeru należy pokazać decyzję, która wskazuje, że numer identyfikacyjny został zaakceptowany i nadany dla danej osoby.

Jak uzyskać numer identyfikacyjny ARiMR?

W celu uzyskania numeru należy złożyć wniosek o wpis w ewidencji producentów bezpośrednio w placówce Agencji lub nadając wniosek drogą pocztową. Nadaje się jeden numer identyfikacyjny dla konkretnej osoby. Formularz wniosku o wpis do Ewidencji Producentów znajdziesz na stronie ARiMR.
Oceń Placówkę ARiMR
[Łącznie: 3 Średnia: 3.7]

1 komentarz do “Jak sprawdzić numer producenta ARiMR? Ewidencja producentów”

 1. Krajowy system Ewidencji Producentów jest to zbiór referencyjny, w którym znajduje się spis wszystkich producentów rolnych w kraju – czy przedsiębiorca współpracujący z rolnikami może mieć dostęp do tej bazy?

  Odpowiedz

Dodaj komentarz